معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > تشکر نمایندگان مسلمانان میانمار از حمایت مردم و مقامات ایران از مردم این منطقه


  چاپ        ارسال به دوست

تشکر نمایندگان مسلمانان میانمار از حمایت مردم و مقامات ایران از مردم این منطقه

تشکر نمایندگان مسلمانان میانمار از حمایت مردم و مقامات ایران از مردم این منطقه

رئیس و جمعی از اعضای شورای اروپائی مردم روهینگیای میانمار در دیدار با دکتر علیرضا جهانگیری سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در لاهه، از راهپیمائی مردم کشورمان درحمایت از مسلمانان روهینگیا تشکر نموده و تاکید کردند،حمایتهای مردم و مقامات ایرانی از مسلمانان روهینگیا باعث دلگرمی مردم این منطقه به ویژه کسانی که به عنوان آواره به بنگلادش رفته اند،شده است.

این نمایندگان مردم روهینگیا ،اقدامات انجام شده در منطقه روهینگیا را یک پاکسازی قومی حساب شده عنوان نمودند و بر لزوم تداوم حمایت و کمک کشورهای اسلامی از مردم این منطقه تاکید کردند.
دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه نیز در این دیدار تصاویر آواره شدن مردم روهینگیا را غم انگیز و دردآور خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصول اعتقادی و سیاست خارجی خود همواره در ارائه کمک های انساندوستانه به مظلومان پیش قدم بوده است.
سفیر جمهوری اسلامی به فعالیت های ایران در دو زمینه سیاسی و بشردوستانه برای کمک به مردم روهینگیا اشاره و تاکید کرد: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اقدامات دیپلماتیک و رایزنی های فشرده ای را برای بسیج اقدام بین المللی در مورد مسلمانان روهینگیا در دستور کار قرار داده است و حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی در جلسه گروه تماس میانمار سازمان همکاری اسلامی در نیویورک حضور یافتند و دیدگاه های ایران در مورد روهینگیا را تشریح نمودند. همچنین جمهوری اسلامی ایران در چند مرحله کمکهای بشردوستانه را برای مردم روهینگیا از طریق بنگلادش ارسال نموده است.
علیرضا جهانگیری ابراز امیدواری نمود با کمک جامعه بین المللی و به ویژه کشورهای اسلامی قدری از رنج و ستم مردم روهینگیا کاسته شود.
به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سومین محموله کمک‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران به وزن 30 تُن، فردا جمعه به بنگلادش ارسال می‌شود.
این محموله شامل چادر، پتو، ملحفه، زیرانداز، دارو، پوشاک و ست ظروف است.
در پی حملات 25 اوت (سوم شهریور) ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، دستکم 400 تن کشته شدند و نزدیک به 125 هزار روهینگایی نیز به بنگلادش گریختند و این موضوع بحران انسانی را در پی داشته است.


١٢:٠٧ - 1396/07/07    /    شماره : ٤٧٧٠٥٧    /    تعداد نمایش : ٦١٠خروج
وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو