معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > نشست فرهنگی بازرگانی ایران در موزه درنتز


  چاپ        ارسال به دوست

نشست فرهنگی بازرگانی ایران در موزه درنتز

درحالیکه نمایشگاه میراث فرهنگی ایران شامل ۱۹۶ قطعه نفیس تاریخی تمدنی از موزه ملی ایران، در موزه درنتز شهر آسن در شمال هلند برقرار می‌باشد، صبح امروز علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند طی نشستی صمیمی با جمعی از بازرگانان، تورگردانان و شخصیتهای فرهنگی هلند در محل این موزه، زمینه‌های گسترش تعاملات فرهنگی و بازرگانی با کشورمان را مورد تبادل نظر قرار داد.
در این جلسه که شهردار آسن، رئیس موزه درنتز و شمار قابل توجهی از فعالان فرهنگی و تجاری هلند حضور داشتند، سفیر جمهوری اسلامی ایران برخی ظرفیتهای کشورمان در حوزه‌های مختلف را تشریح کرد.
وی با اشاره به بیانیه مشترک اخیر ایران و کشورهای عضو برجام، ابراز امیدواری کرد که با تدوین مکانیزم جدید اروپا برای حفظ روابط تجاری با کشورمان، شاهد گسترش بیشتری در روابط تجاری و فرهنگی ایران و هلند نیز باشیم.
تجار و شخصیتهای فرهنکی حاضر نیز ضمن ابراز تمایل و علاقه برای افزایش تبادلات با کشورمان، برگزاری نمایشگاه میراث فرهنگی در دو کشور و همچنین برگزاری چنین نشستهایی را اقدام مفید و مؤثری در جهت شناخت هرچه بیشتر دو‌ملت از توانمندی‌ها و ظرفیتهای دو کشور دانستند.
در پایان این جلسه، همه حاضرین از نمایشگاه آثار باستانی و تمدنی ایران در موزه درنتز بازدید بعمل آوردند و فیلمی از جاذبه‌های گردشگری و تمدنی کشورمان به نمایش درآمد.
قابل ذکر است طی حدود ماه برگزاری این نمایشگاه، بیش از یکصدهزار نفر از آن دیدار کرده و صدها یادداشت زیبا در تشکر و حمایت از آن در دفتر یادبود نمایشگاه مرقوم نموده‌اند.


١٨:١٦ - 1397/07/05    /    شماره : ٥٣٧٣٦٥    /    تعداد نمایش : ١٨١خروج
وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو