شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
تشکیل پرونده دانشجویی

    درخواست تشکیل پرونده دانشجویی

برای استفاده از تسهيلات دانشجوئی مانند گذرنامه رایگان و درج مهر خروج دانشجویی و استفاده از تسهیلات مربوط به ارز دانشجوئی، تشكيل پرونده دانشجویی در بخش کنسولی سفارت ضروری می باشد.

به همین منظور قبل از هر چیز می بایست با ثبت نام  در سامانه تاک نسبت تشکیل پرونده دانشجویی اقدام نمائید و در حفظ و نگهداری نام کاربری و کلمه عبور خود در سامانه تاک اهنمام جدی داشته باشید.

 

برای ثبت نام و تشکیل پرونده دانشجویی لازم است مدارک ذیل را قبلا اسکن نموده و برای بارگذاری آماده داشته باشید.

-          کارت ملی یا شناسنامه متقاضی

-          گذرنامه متقاضی

-          کارت اقامت متقاضی

-          آخرین مدرک تحصیلی (چنانچه مدرک تحصیلی قبلی شما از ایران است نیازی به ترجمه انگلیسی آن نیست و صرفا تصویر دانشنامه به زبان فارسی را بارگذاری کنید.)

-          عکس جدید گذرنامه ای

پس از ثبت نام و تشکیل پرونده دانشجویی در سامانه تاک، می بایست نسبت به طرح درخواست گواهی اشتغال به تحصیل اقدام نمائید.

به همین منظور نیز می بایست قبلا گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه با تاریخ جدید و ممهور به مهر را از دانشگاه محل تحصیل دریافت نموده و با کیفیت مناسب اسکن کرده و برای بارگذاری آماده داشته باشید و پس از طرح درخواست تائید گواهی، کد رهگیری مربوط به تائید گواهی تحصیلی را دریافت نمائید.

پس از انجام دو مرحله بالا، می توانید تصویرمدارک فوق الذکر را همراه فرم تشکیل پرونده دانشجویی به منظور تائید نهایی به صورت  پستی به بخش کنسولی سفارت ارائه نمائید.

توجه داشته باشید اگرهمزمان و با هر زمان و در طول تحصیل به هر دلیلی نیاز به تائید گواهی اشتغال به تحصیل و یا مدارک فارغ التحصیلی خود داشتید، می بایست درخواست تائید گواهی خود را از طریق همین سامانه و با همین حساب کاربری انجام داده و تصویر آنها را بارگذاری کرده و کد رهگیری دریافت نموده و سپس با بخش دانشجویی کنسولی برای تایید آن هماهنگی نمایید.

و اگر مدارک را به صورت پستی ارسال می کنید برای اعاده گواهی (های) تائید شده مورد نیاز خود، یک عدد پاکت خالی تمبردار با آدرس دقیق خود را نیز ارسال کنید.  

توجه:

  • اصل گواهی های اشتغال به تحصیل در دانشگاه می بایست در ترم تحصیلی جاری از سوی مقامات صلاحیت دار دانشگاه و به زبان انگلیسی صادر شده باشد و در آن به سال شروع به تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی (لیسانس، فوق لیسانس، دکتری عمومی، دکتری تخصصی) دانشجو اشاره شده باشد.
  • متقاضیان استفاده از معافیت تحصیلی می بایست فرم درخواست مربوط به آن را نیز از سایت جامع کنسولی دریافت و تکمیل نموده و همراه سایر مدارک ارسال نمایند.
  • تکمیل فرم تشکیل پرونده و ارسال آن به همراه تصویر سایر مدارک ضروری می باشد.
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران