معرفی سفیر یا نمایندگی
درخواست گذرنامه از طریق پست

درخواست گذرنامه از طریق پست سفارشی

 

آندسته از هموطنانی که گذرنامه فعلی آنان در این نمایندگی (لاهه) صادر گردیده است، می توانند مدارک درخواست تجدید گذرنامه خود را به شرح زیر از طریق پست سفارشی به نشانی Duinweg 20, 2585 JX, Den Haag ارسال نمایند.
توجه داشته باشید درخواست گذرنامه برای:
- افراد زیر 18 سال
- بانوانی که پس از صدور گذرنامه فعلی خود ازدواج کرده اند
- بانوان متاهل که درخواست تغییر محل اقامت به هلند را دارند
از طریق پست امکانپذیر نمی باشد و پدر/همسر یا قیم قانونی می بایست به همراه اصل شناسنامه خود حضورا درخواست گذرنامه را ارائه نماید!

 

مدارک لازم:

1- یک برگ درخواستنامه تكميل شده گذرنامه و در صورت نیاز تغییر محل اقامت
2- اصل شناسنامه* و کپی تمام صفحات آن
3- 
اصل گذرنامه ایرانی و یک نسخه کپی از صفحه عکسدار و مهرهای ورود و خروج از ایران
4- کپی پشت و رو از کارت اقامت/تابعیت یا کپی از صفحه عکسدار گذرنامه هلندی
5- یک قطعه عکس جدید (pasfoto) استاندارد گذرنامه، تمام رخ، رنگی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد که نام و نام خانوادگی صاحبش در پشت آن نوشته شده است. (عکس بانوان و دختران بالای 8 سال  با حجاب اسلامی)
از ارسال عکس های قدیمی و غیر استاندارد اکیدا خودداری نمایید!
6- اصل و تصوير کارت پايان خدمت يا معافیت برای آقایان 18 تا 50 سال تمام (برای متقاضیان مشمول خدمت سربازی، تکمیل درخواستنامه مهر خروجی مشمولین ضروری می باشد.)


7- واریز هزینه

- 10 یورو برای پست سفارشی (در صورتی که دو یا چند درخواست گذرنامه می فرستید و گذرنامه ها به یک آدرس فرستاده می شوند، پرداخت یکبار 10 یورو کفایت می کند)
- 100 یورو برای گذرنامه
- 18 یورو در صورت درخواست تغییر محل اقامت به هلند
- 18 یورو برای متقاضیان مهر مشمولین** (در صورتی که برای بار اول درخواست مهر مشمولین دارید، بایستی علاوه بر 18 یورو هزینه مهر، مبلغ 30 یورو بابت هزینه استعلام واریز نمایید)
به شماره حساب NL91ABNA0883734397 به نام سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه و ارسال رسید پرداخت که نام و مشخصات صاحب حساب و مبلغ پرداختی درج شده باشد (internet bankieren screenshot).
8- لطفا روی پاکت به فارسی بنویسید: درخواست گذرنامه پستی.
9- یک پاکت برگشت که نام و نشانی گیرنده بر روی آن نوشته شده باشد.

 

مدت زمان صدور گذرنامه در صورت تکمیل بودن مدارک، بین 4 تا 6 روز کاری می باشد. در صورتی که برای نخستین بار مهر مشمولین درخواست می کنید، این مدت زمان 10 روز کاری خواهد بود.

 

تذکر!
*بدون اصل شناسنامه، امکان درخواست گذرنامه نمی باشد! افرادی که اصل شناسنامه خود را همراه ندارند، می بایست پیش از درخواست گذرنامه، با بستگان خود در ايران تماس حاصل نمايند تا آنها اصل شناسنامه را به وزارت امور خارجه، اداره گذرنامه و روادید، ساختمان شماره ۳، طبقه 2 (یا نزدیک ترین نمایندگی وزارت امور خارجه به محل زندگی) برده تا در آنجا راهنمایی گردند.

**از آغاز سال 1397 مهر مشمولین برای افراد بالای 26 سال صادر نمی شود و بایستی نسبت به خرید خدمت اقدام کنند.

- به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد گردید و مدارک برگردانده خواهد شد!
- مشخصات لاتین مندرج در گذرنامه صرفا بر مبنای اظهار فرد در درخواستنامه گذرنامه تنظیم و غیر قابل تغییر می باشد و در صورت مغایرت، نمایندگی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
- کپی مدارک بایستی بر روی برگه های A4 گرفته شود. خواهشمند است از قطع و منگنه نمودن کپی مدارک اکیدا خودداری گردد!

وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو