معرفی سفیر یا نمایندگی
درخواست گذرنامه از طریق پست

درخواست گذرنامه از طریق پست سفارشی

 

آندسته از هموطنانی که گذرنامه فعلی آنان در این سفارت (لاهه) صادر گردیده است، می توانند مدارک درخواست تجدید گذرنامه خود را به شرح زیر از طریق پست سفارشی به آدرس Duinweg 20, 2585 JX, Den Haag ارسال نمایند. توجه داشته باشید درخواست گذرنامه برای افراد زیر 18 سال و بانوانی که پس از صدور گذرنامه فعلی خود، ازدواج کرده اند از طریق پست امکانپذیر نمی باشد و پدر یا قیم قانونی (در مورد بانوان، همسر) بایستی با در دست داشتن اصل شناسنامه خود، حضورا درخواست گذرنامه را ارائه نماید!

 

مدارک لازم:

1- یک برگ درخواستنامه تكميل شده گذرنامه.
2- اصل شناسنامه* و کپی تمام صفحات شناسنامه (شناسنامه افراد بالای ۱۵ سال حتما بايد عکسدار باشد).
برای ايرانيان بالای ۱۵ سال که دارای شناسنامه فاقد عکس ميباشند، بايد ابتدا نسبت به تعويض شناسنامه اقدام گردد.
3- اصل گذرنامه ایرانی و یک نسخه کپی از صفحات نوشته شده و مهرهای ورود و خروج از ایران.
4- اصل و کپی از پشت و روی کارت اقامت هلند یا کارت تابعیت/گذرنامه هلندی.
5- یک قطعه عکس جدید استاندارد گذرنامه، 4.5×3.5، تمام رخ، رنگی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد که نام و نام خانوادگی صاحبش در پشت آن نوشته شده است. (عکس بانوان و دختران بالای 8 سال  با حجاب اسلامی).
6- اصل و تصوير کارت پايان خدمت يا معافیت برای آقایان 18 تا 50 سال تمام (برای متقاضیان مشمول خدمت سربازی، تکمیل درخواستنامه مهر خروجی مشمولین ضروری می باشد.)
7- واریز مبلغ 100 یورو (50 یورو برای افراد زیر 18 سال)، 18 یورو برای متقاضیان دریافت مهر مشمولین و 10 یورو هزینه پست به شماره حساب NL91ABNA0883734397 به نام سفارت جمهوری اسلامی ایران و ضمیمه کردن تصویر رسید بانکی (اینترنت بانک)
8- لطفا روی پاکت به فارسی مرقوم فرمایید: درخواست گذرنامه پستی
9- یک پاکت برای ارسال گذرنامه جدید. لطفا نام و نشانی خود را به صورت کامل بر روی آن بنویسید.

 

تذکر!
*بدون اصل شناسنامه، امکان درخواست گذرنامه نمی باشد! افرادی که اصل شناسنامه خود را همراه ندارند، می بایست پیش از درخواست گذرنامه، با بستگان خود در ايران تماس حاصل نمايند تا آنها اصل شناسنامه را به وزارت امور خارجه، اداره گذرنامه و روادید، ساختمان شماره ۳، طبقه 2 (یا نزدیک ترین نمایندگی وزارت امورر خارجه به محل زندگی) برده تا در آنجا راهنمایی گردند.
- به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد گردید و مدارک برگردانده خواهد شد!
- مشخصات لاتین مندرج در گذرنامه صرفا بر مبنای اظهار فرد در درخواستنامه گذرنامه تنظیم و غیر قابل تغییر می باشد و در صورت مغایرت، نمایندگی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
- کپی مدارک بایستی بر روی برگه های A4 گرفته شود. خواهشمند است از قطع و منگنه نمودن کپی مدارک اکیدا خودداری گردد!

وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو