معرفی سفیر یا نمایندگی
درخواست گذرنامه از طریق پست

درخواست گذرنامه از طریق پست سفارشی

 

آندسته از هموطنانی که گذرنامه فعلی آنان در این سفارت (لاهه) صادر گردیده است، می توانند مدارک درخواست تجدید گذرنامه خود را به شرح زیر از طریق پست سفارشی به آدرس Duinweg 20, 2585 JX, Den Haag ارسال نمایند. توجه داشته باشید درخواست گذرنامه برای افراد زیر 18 سال و بانوانی که پس از صدور گذرنامه فعلی خود ازدواج کرده اند، از طریق پست امکانپذیر نمی باشد و پدر/همسر یا قیم قانونی می بایست به همراه اصل شناسنامه خود حضورا درخواست گذرنامه را ارائه نماید!

 

مدارک لازم:

1- یک برگ درخواستنامه تكميل شده گذرنامه و در صورت نیاز تغییر محل اقامت.
2- اصل شناسنامه* و کپی تمام صفحات آن.
3- اصل گذرنامه ایرانی و یک نسخه کپی از صفحات نوشته شده و مهرهای ورود و خروج از ایران.
4
- کپی پشت و رو از کارت اقامت/تابعیت یا کپی از صفحه عکسدار گذرنامه هلندی
5- یک قطعه عکس جدید (pasfoto) استاندارد گذرنامه، تمام رخ، رنگی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد که نام و نام خانوادگی صاحبش در پشت آن نوشته شده است. (عکس بانوان و دختران بالای 8 سال  با حجاب اسلامی)
6- اصل و تصوير کارت پايان خدمت يا معافیت برای آقایان 18 تا 50 سال تمام (برای متقاضیان مشمول خدمت سربازی، تکمیلدرخواستنامه مهر خروجی مشمولین ضروری می باشد.)
7- واریز مبلغ 100 یورو (50 برای افراد زیر 18 سال)، 18 یورو برای متقاضیان مهر مشمولین (در صورتی که برای بار اول درخواست مهر مشمولین دارید، بایستی مبلغ 30 یورو بابت هزینه استعلام واریز نمایید) و 10 یورو هزینه پست سفارشی به شماره حساب NL91ABNA0883734397 به نام سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه و ارسال کپی رسید پرداخت (internet bankieren screenshot)
8- لطفا روی پاکت به فارسی بنویسید: درخواست گذرنامه پستی
9- یک پاکت برگشت که نام و نشانی بر روی آن نوشته شده باشد.

 

مدت زمان صدور گذرنامه در صورت تکمیل بودن مدارک، بین 2 تا 5 روز کاری می  باشد. در صورتی که برای نخستین بار مهر مشمولین درخواست می کنید، این مدت زمان 7 روز کاری خواهد بود.

 

تذکر!
*بدون اصل شناسنامه، امکان درخواست گذرنامه نمی باشد! افرادی که اصل شناسنامه خود را همراه ندارند، می بایست پیش از درخواست گذرنامه، با بستگان خود در ايران تماس حاصل نمايند تا آنها اصل شناسنامه را به وزارت امور خارجه، اداره گذرنامه و روادید، ساختمان شماره ۳، طبقه 2 (یا نزدیک ترین نمایندگی وزارت امور خارجه به محل زندگی) برده تا در آنجا راهنمایی گردند.
- به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد گردید و مدارک برگردانده خواهد شد!
- مشخصات لاتین مندرج در گذرنامه صرفا بر مبنای اظهار فرد در درخواستنامه گذرنامه تنظیم و غیر قابل تغییر می باشد و در صورت مغایرت، نمایندگی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
- کپی مدارک بایستی بر روی برگه های A4 گرفته شود. خواهشمند است از قطع و منگنه نمودن کپی مدارک اکیدا خودداری گردد!

وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو