معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > معرفی ایران در روز بناهای تاریخی هلند با حضور سالار عقیلی


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی ایران در روز بناهای تاریخی هلند با حضور سالار عقیلی

بسمه تعالی

معرفی ایران در روز بناهای تاریخی هلند با حضور سالار عقیلی

همزمان با روز بناهای تاریخی (9سپتامبر) در کشور هلند، مراسم روز ایران در اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه (که یک بنای تاریخی محسوب می شود) برگزار گردید.

در این مراسم که از ساعت 11 لغایت 17 روز شنبه همزمان با عید سعید غدیر خم ادامه داشت، با هماهنگی های قبلی و برنامه ریزی های صورت گرفته، خواننده توانای کشورمان جناب آقای سالار عقیلی با همکاری سرکار خانم حریر شریعت زاده و نوجوان هنرمند آقای ماهور عقیلی به اجرای موسیقی سنتی ایرانی به صورت زنده پرداختند که مورد استقبال بازدیدکنندگان هلندی و غیر هلندی قرار گرفت. همچنین، اقلام مختلفی از صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران، فرش ایرانی، تصاویر مربوط به معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان و ... در معرض دید عموم بازدیدکنندگان از این بنای تاریخی قرار گرفت و ویدئوهایی مربوط به طبیعت و توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران نیز به نمایش درآمد.

با عنایت به تدارک برنامه های متنوع توسط این نمایندگی- که فضای بازدید از این بنای تاریخی را با سایر بناها متفاوت کرده بود-  شامل: اجرای موسیقی زنده، وجود اقلام مختلف فرهنگی از ایران قدیم و جدید، پذیرایی از مراجعه کنندگان با چای و شیرینی ایرانی، فراهم بودن امکان گفتگو با سفیر محترم،‌خانواده ایشان و سایر همکاران و ... ، شمار زیادی از مردم هلند با حضور در این بنای تاریخی، با واقعیتهای زیادی در مورد کشورمان آشنا گردیدند به نحوی که برخی از آنها چند ساعت از وقت خود را به حضور در این بنا و صحبت در خصوص واقعیتهای موجود در جمهوری اسلامی ایران اختصاص دادند

گزارش تصویری در لینک زیر:دانلود فايل : خبر_روز_ایران.pdf ( 1828KB )


١٨:٠٩ - 1396/06/19    /    شماره : ٤٧٣٧٢١    /    تعداد نمایش : ٩٠١خروج
وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو