جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > نشست مدیران تجاری ایران و هلند برای تقویت همکاری‌های مشترک


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مدیران تجاری ایران و هلند برای تقویت همکاری‌های مشترک

هیئت بلند پایه‌ای از بخش خصوصی کشورمان به سرپرستی غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی به دعوت رئیس اتاق بازرگانی هلند و وزارت امور خارجه این کشور به این کشور اروپایی سفر کردند.

این هیئت در طول اقامت خود در هلند ضمن ملاقات با معاون اقتصادی وزیر امور خارجه هلند، مدیر اجرایی اتاق بازرگانی و رئیس کنفدراسیون کارفرمایان و صنایع هلند، درچندین نشست تجاری و اقتصادی شرکت نموده و با ده‌ها شرکت هلندی راهکارهای تداوم همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌های انرژی‌های نو، کشاورزی، مدیریت آب و نیز افزایش تبادلات تجاری بین دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

در ملاقات غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران و مارتین فان‌دن‌برخ معاون اقتصادی وزارت امور خارجه وضعیت کنونی مناسبات اقتصادی دو کشور و چشم انداز این مناسبات مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت.

غلامحسین شافعی در این دیدار با تاکید بر اینکه رویکرد بخش خصوصی ایران افزایش همکاری با هلند است، افزود، بعد از برجام مبادلات اقتصادی ایران و هلند پنج برابر افزایش پیدا کرده است و این نشان‌دهنده ظرفیت‌های دوکشور برای توسعه همکاری‌ها می‌باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران تصریح نمود: ایران یکی از اقتصادهای بزرگ منطقه است و نمی توان آن را نادیده گرفت. از این رو ضرورت دارد که شرکت‌های اروپائی جایگاه خود را در ایران حفظ کنند. وی افزود:جذابیت‌های اقتصادی ایران تنها به یک کشور هشتاد میلیونی خلاصه نمی‌شود و ایران امن‌ترین راه دسترسی به اقتصاد سایر کشورهای منطقه می‌باشد.

فان‌دن‌برخ معاون اقتصادی وزارت امور خارجه هلند نیز در این دیدار تصریح کرد: هلند از خروج آمریکا از برجام ابراز تاسف نموده است و در حال حاضر اتحادیه اروپا در حال بررسی نحوه همکاری با ایران پس از خروج آمریکا از برجام می‌باشد.

برگزاری کنفرانس تجاری ایران و هلند در اتاق بازرگانی آمستردام

در ادامه سفر هیئت بلندپایه بخش خصوصی کشورمان به هلند، اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به همراه روسای اتاق‌های بازرگانی قم، گیلان، اردبیل، بیرجند و کرمانشاه و نیز مدیران چندین شرکت فعال ایرانی در «کنفرانس تجاری ایران و هلند» که به میزبانی اتاق بازرگانی هلند و با همکاری سفارت کشورمان و با حضور تعداد زیادی از مدیران شرکت‌های هلندی و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم هلند در آمستردام برگزار شد، زمینه‌های گسترده همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های انرژی‌های نو، کشاورزی و باغبانی، صنایع غذایی و ساختمانی و ...را بررسی کردند.

در این کنفرانس نایب رئیس اتاق و رئیس امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در خصوص ظرفیت‌های اقتصادی کشورمان سخنرانی نموده و به پرسش‌های متعدد شرکت‌کنندگان در خصوص تبعات خروج آمریکا از برجام و سناریوهای محتلف برای ادامه همکاری‌های شرکت‌های اروپایی با کشورمان پاسخ دادند.

مشارکت فعال مدیران شرکت‌های هلندی درمباحث مذکور، به وضوح نشان از علاقه‌مندی جامعه تجاری و اقتصادی این کشور برای تداوم همکاری دوجانبه با شرکت‌های ایرانی داشت. میهمانان حاضر در این کنفرانس بر لزوم تداوم سیاست‌های اعلامی اخیر دولت در زمینه کنترل جدی‌تر بر بازار ارز و نظارت بر تبادلات ارزی تاکید داشتند. فعالان تجاری هلند ابراز امیدواری کردند که اتحادیه اروپا به زودی سیاست‌های عملیاتی خود را برای ادامه همکاری‌های اقتصادی با ایران اعلام نموده و در راستای موضع قاطع سیاسی این اتحادیه مبنی بر تداوم و گسترش روابط تجاری با ایران، در زمینه همکاری‌های بانکی و اقتصادی نیز موضع روشن و موثری اتخاذ نماید.


١٩:٣١ - 1397/04/13    /    شماره : ٥٢٣٣٤١    /    تعداد نمایش : ٣٥٥



خروج




اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران