چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > آنهایی که با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می گویند به اهدافشان نخواهند رسید


  چاپ        ارسال به دوست

آنهایی که با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می گویند به اهدافشان نخواهند رسید

دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در جلسه ای با نخبگان هلندی که در قالب تورهای فرهنگی به کشورمان سفر کرده بودند، به گفت و شنود پرداخت و به نظرات آنها در خصوص کشورمان، جاذبه های گردشگری و راه‌های ارتقاء صنعت توریسم در ایران گوش فرا داد.

علیرضا جهانگیری در این جلسه با اشاره به تاثیرگذاری آثار تمدنی و مکانهای گردشگری کشورمان تصریح کرد: تمدن ایرانی–اسلامی، مردم با فرهنگ ،مهمان نواز و صلح دوست و طبیعت متنوع و زیبای ایران به گونه ای است که همه بازدیدکنندگان خارجی از ایران را به خود جذب می کند و کسانی که به این مرز و بوم سفر کرده اند، اذعان دارند که متاسفانه در تبلیغات رسانه‌های بین‌المللی، ایران به گونه‌ای دیگر معرفی شده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران افزود: شما نخبگان که ایران را از نزدیک دیده اید، بر این نکته صحه گذاشتید که ملت بزرگ ایران شایسته تکریم هستند، اما متاسفانه کسانی در جهان هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می‌گویند، در حالی که سخت در اشتباهند و به اهداف خود نخواهند رسید.

علیرضا جهانگیری اضافه کرد: فرهیختگانی که به ایران سفر کرده‌اند خیلی خوب می‌توانند لمس کنند که تحریم خطوط هوایی و یا لغو پروازها به ایران فقط در جهت ضربه زدن به مردم ایران و همه مسافرانی است که می‌خواهند با واقعیات ایران در کنار زیبایی‌های آن آشنا شوند. متاسفانه تحریم کنندگان از درک این موضوعات عاجز هستند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران یکی از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران را توسعه گردشگری خواند و تاکید کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران از تداوم سفر تورهای گردشگری به کشورمان حمایت می‌کند.
نخبگان هلندی که  به ابتکار  روزنامه «ان آر سی» طی سه تور 80 تا 90 نفره در یکسال و نیم گذشته به کشورمان سفر کرده اند، طی سخنانی از مهمان نوازی و خونگرمی مردم ایران تجلیل کرده و تاکید کردند که قبل از سفر به ایران از طریق رسانه ها مطالب منفی در مورد ایران شنیده بودند، اما با سفر به ایران با واقعیت‌ها آشنا و به دروغ بودن تبلیغات در مورد خطرناک بودن ایران پی برده‌اند.

این نخبگان شهرهای شیراز، اصفهان، قم و... را بسیار زیبا، دیدنی و جذاب توصیف کردند و افزودند: ما به کشورهای مختلف خاورمیانه سفر کرده‌ایم، اما امنیت موجود در ایران برایمان قابل توجه بود.


٢٠:٤٤ - 1397/08/14    /    شماره : ٥٤٤١٢٠    /    تعداد نمایش : ١٦٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران