شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری جشن مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در هلند


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور جمع کثیری از ایرانیان مقیم هلند

برگزاری جشن مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در هلند

مراسم مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور جمع کثیری از ایرانیان مقیم هلند و همچنین علاقمندان به انقلاب اسلامی از دیگر ملیتهای مقیم هلند در شهر لاهه برگزار شد.

در این مراسم که به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه و رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه اروپا برگزار شده بود، دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند و دکتر مجتبی صدیقی معاون دانشجوئی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به ایراد سخن پرداختند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم تأکید کرد، انقلاب اسلامی ایران در طی چهل سال گذشته علیرغم همه تهدید‌ها و فشار‌ها مانند تحریم، کودتا و جنگ تحمیلی در حوزه‌های مختلف دستاوردهای بزرگی داشته است.

دکتر علیرضا جهانگیری ایجادیک نظام مردمسالار دینی، تحقق حاکمیت اسلام تحت نظر ولی فقیه، ایجاد خود باوری در مردم ایران و تحقق استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران دانست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران استقلال کامل ایران در سیاستهای داخلی و خارجی را موضوع مهمی ارزیابی نمود و تأکید کرد مسئولین جمهوری اسلامی در سیاستگذاریهای خود از کسی دستور نمی‌گیرند؛ و مردم با شرکت در انتخابات مختلف از جمله ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شورا‌ها و مجلس خبرگان رهبری مسئولین مختلف را انتخاب می‌کنند و از این رو مردم حق تعیین سرنوشت خود را دارند.

دکتر علیرضا جهانگیری همچنین تصریح کرد، همانگونه که حضرت آیه الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری فرمودند، چهل سال زمان طولانی نیست و ما در ابتدای مسیر هستیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر لزوم پایبندی مردم به آرمانهای انقلاب اسلامی و تبیین آن برای فرزندان و نسلهای بعدی افزود: دشمنان به دنبال نا امید کردن مردم از سرنوشت کشور هستند.

دکتر علیرضا جهانگیری با اشاره به پایان دوره مامور یت خود در سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه ظرف یکی دو ماه آینده، تأکید کرد ظرف پنج سال گذشته پیشرفتهای خوبی در روابط ایران و هلند انجام شده و حجم مناسبات دو کشور ارتقاء یافته است. وی با اساره به سفر سه وزیر هلندی و همچنین سفر هیات پارلمانی هلند به تهران پس از چهارده سال به کشورمان تأکید نمود، وزیر امور خارجه و وزیر جهاد کشاورزی نیز از جانب جمهوری اسلامی ایران به هلند سفر نموده‌اند.همچنین ده‌ها هیات در حوزه‌های مختلف بین دو کشور مبادله شده و تفاهمات خوبی بین دو کشور انجام شده است

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین ارتقاء خدمات کنسولی در جهت افزایش کیفیت خدمت رسانی به ایرانیان و مراجعین هلندی را از دیگر تحولات در سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلند عنوان نمود و تصریح کرد: تلاش برای انجام حداکثری امور مراجعین به سفارت بصورت غیرحضوری و در اسرع وقت از طریق راه‌اندازی سامانه‌های مختلف کنسولی بصورت اینترنتی و ارائه خدمات بصورت پستی از جمله تحولات می‌باشد.

مسابقه و سرگرمی، اجرای موسیقی سنتی ایرانی و پخش کلیپ از فرمایشات مقام معظم رهبری و حماسه مردم در زمان انقلاب اسلامی از دیگر بخشهای مراسم مردمی جشن پیروزی انقلاب اسلامی بود.

همچنین در حاشیه این مراسم، نمایشگاه عکس و کتاب و نمایشگاهی از کارهای بافتنی زنان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برگزار شده بود که مورد استقبال و بازدید حضار قرار گرفت.


٠٧:٣٠ - 1397/11/14    /    شماره : ٥٥٦٣٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران